Przeglądy dynamometrii


Szanowni Państwo wykonujemy przeglądy techniczne narzędzi dynamometrycznych wielu różnych producentów. Dokonasz u nas okresowych przeglądów ręcznych kluczy i wkrętaków dynamometrycznych do maksymalnego zakresu 3000 Nm.

Przeglądy techniczne narzędzi dynamometrycznych

Przeglądy techniczne narzędzi dynamometrycznych

Nasza oferta przeglądów kluczy i wkrętaków dynamometrycznych obejmuje:

  • klucze mechaniczne i elektroniczne,
  • wkrętaki mechaniczne i elektroniczne,
  • osprzęt.

W przypadku stwierdzenia wadliwego działania narzędzia, po wcześniejszym uzgodnieniu dokonamy naprawy i ustawienia na stanowisku do kalibracji Stahlwille, które gwarantuje dokładność odczytu +- 0,5 % w całym zakresie pomiaru. Po pomyślnym przejściu przeglądu każde narzędzie otrzymuje indywidualne świadectwo sprawdzenia ważne na okres kolejnych 12 miesięcy.

Koszt przeglądu 20 zł netto niezależnie od producenta!

Przegląd techniczny narzędzi dynamometrycznych

Należy go dokonywać okresowo by zachować normy jakości ISO oraz dostosować się do zaleceń Producenta. Zalecana częstotliwość dokonywania przeglądów kluczy i wkrętaków dynamometrycznych to raz w roku lub po 5.000 operacji.
Kontrola, regulacja mechanicznych i elektronicznych kluczy i wkrętaków dynamometrycznych jest dokonywana w temperaturze 21 °C +- 2 °C. Dokonujemy pomiarów w 3 wielkościach kontrolnych zalecanych wytycznymi normy DIN ISO 6789, czyli 20, 60, 100 % wartości nastawu narzędzia.

Precyzja – brak błędów pomiarowych

Dokładność odczytu +- 0,5 % w całym zakresie pomiaru, gwarantuje maksymalnie precyzyjne przeglądy techniczne narzędzi dynamometrycznych. Korzystamy z najnowszych systemów wykonujących pomiar bez przesuwania punktu przyłożenia siły. Sprawdzany klucz dynamometryczny pozostaje podczas całego procesu nieruchomo w tej samej pozycji, dzięki czemu eliminowane są błędy pomiarowe wynikające z przesunięcia punktu przyłożenia siły.

Dbaj o terminowe przeglądy narzędzi dynamometrycznych

Terminowe serwisowanie i przeglądy kluczy dynamometrycznych dają gwarancję ich prawidłowego działania, gdyż nie są to zwykłe, proste narzędzia warsztatowe, a pełnią także funkcje pomiarowo-kontrolne. Regularne przeglądy zapewniają dokładność pomiarów i niezawodność narzędzi dynamometrycznych. Precyzja ich działania to niezwykle istotna kwestia, ponieważ są często używane przy czynnościach odpowiadających za bezpieczeństwo. Narzędzia dynamometryczne ulegają zużyciu i się rozregulowują, dlatego tak ważna jest ich systematyczna kontrola, ponieważ oczekuje się od nich dużej niezmiennej dokładności działania przez długi czas.

Posiadamy również w sprzedaży różnego rodzaju narzędzia dynamometryczne, w tym także klucze wielu czołowych producentów.

Cennik kalibracji i certyfikacji kluczy i wkrętaków dynamometrycznych

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*