Kategoria: Aparatura pomiarowa

Aparatura pomiarowa jest jednym z dostępnych u nas asortymentów – oferujemy wysokiej klasy mierniki elektryczne i środowiskowe oraz akcesoria, osprzęt do nich, czyli przewody, łączniki, chwytaki, gniazda pomiarowe i inne. Pomiary wielkości elektrycznych, parametrów środowiskowych oraz przetwarzanie uzyskanych danych to ważne zagadnienia dla stacji diagnostycznych i wielu warsztatów. Szczególnie stacje diagnostyczne korzystają z bardzo szerokiej gamy aparatury kontrolno-pomiarowej oraz wielu różnych urządzeń specjalizowanych, w tym w wersjach przenośnych.

Aparatura pomiarowa

Diagnostyka i pomiary

Firmy niejednokrotnie korzystają z nieraz rozproszonych systemów pomiarowych i testujących umożliwiających przesyłanie danych przez sieci komunikacyjne. Elektrycy, serwisanci i inne osoby często wykonują pomiary w miejscach i na obiektach, gdzie nie ma dostępu do tradycyjnej aparatury pomiarowej. Tego rodzaju pomiary stanowią uzupełnienie tradycyjnej metrologii laboratoryjnej, a spectrum dostępnych przyrządów umożliwia określanie wartości większości wielkości elektrycznych oraz parametrów środowiskowych.

Aparatura pomiarowa

Przenośna aparatura pomiarowa to pełna gama urządzeń pozwalających na pomiary szeregu wielkości elektrycznych oraz parametrów środowiskowych, z których najpopularniejsze to:

Mierniki dla branży energetycznej i elektroinstalacyjnej

Dostępne są dwie grupy urządzeń służące do pomiarów parametrów instalacji i do analizy jakości energii. Jeśli idzie o aparaturę przenośną, to dominują urządzenia do pomiarów parametrów instalacji. W bardziej rozbudowanych miernikach wykonalne są także pomiary rezystancji izolacji oraz uziemienia, sprawdzanie impedancji pętli zwarcia, itp.

Multimetry

Są to jedne z najbardziej popularnych urządzeń przenośnych pozwalających na pomiary paru wielkości, takich jak np. napięcia, rezystancji, prądu, polaryzacji, częstotliwości oraz innych. Nowoczesne mierniki oprócz tego, że są zabezpieczone przeciw błędom obsługi, to oferują funkcję samoczynnej zmiany zakresu pomiarowego, umożliwiają pomiary rzeczywistej wartości skutecznej oraz niektóre typy pozwalają również na magazynowanie danych.

Mierniki cęgowe

Są one rozszerzeniem grupy multimetrów i umożliwiają pomiary wartości prądów bez niezbędności przerywania ciągłości obwodu elektrycznego. Współczesne mierniki cęgowe zapewniają wykonywanie pomiarów nie tylko prądu mierzonego cęgami, ale również rozmaitych wielkości identycznie jak multimetry.

Przenośne oscyloskopy

Stanowią połączenie tradycyjnych oscyloskopów laboratoryjnych i multimetrów, a pozwalają na pomiary znacznego zakresu parametrów oraz mają najczęściej kilka kanałów wejściowych i częstotliwość próbkowania do około 200 MHz.

Kalibratory

Okresowa kalibracja czujników i urządzeń pomiarowych jest koniecznością szczególnie w przypadku funkcjonowania licznych systemów pomiarowych mierzących różne wielkości nieelektryczne. Użytkowane mogą być do tego przenośne kalibratory pozwalające na wzorcowanie wielkości elektrycznych oraz nieelektrycznych, takich jak np. ciśnienie i temperatura. Ich zastosowanie jest wyjątkowo ważne w firmach zobligowanych do cyklicznej kalibracji dla zachowania odpowiedniej jakości.

Mierniki temperatury i wilgotności

Mierniki te są jednymi z podstawowych i w większości wypadków stosowanych urządzeń do pomiarów wielkości nieelektrycznych. Dostępne są ich wersje przenośne do wykonywania pomiarów kontaktowych np. z użyciem termoelementów oraz bezkontaktowych (m.in. pirometry). Odrębną grupę tworzą przyrządy pomiarowe stosowane do kontroli klimatu np. w chłodniach czy magazynach. Pozwalają one na dokonywanie pomiarów wilgotności, oraz pozwalają na długookresową rejestrację danych, a przenośne mierniki stosowane są również w wypadku konieczności określenia wilgotności gazów, ciał stałych i sypkich.

Kamery termowizyjne

Tego rodzaju urządzenia często są stosowane w miejsce pirometrów i pozwalają uzyskać informacje o rozkładzie temperatur na powierzchni obiektów. Zależnie od przeznaczenia dostępne są kamery o przeróżnej rozdzielczości, funkcjach oraz koszcie.

Urządzenia do pomiarów rozmaitych wielkości nieelektrycznych

Pozwalają one na określanie cech i składu różnych substancji, a są to przenośne analizatory i detektory gazów oraz mierniki do pomiarów fizykochemicznych. Rozszerzeniem tej grupy narzędzi są mierniki natężenie oświetlenia (luksomierze), urządzenia do pomiarów natężenia pól elektromagnetycznych oraz promieniowania UV. Oferujemy też urządzenia do pomiarów drgań, wibracji używane przede wszystkim do określania parametrów pracy silników oraz mierniki twardości i stanu powierzchni różnych materiałów.

Mierniki uniwersalne do pomiarów środowiskowych

Należą one do grupy urządzeń przenośnych pozwalających na pomiary paru odmiennych wielkości nieelektrycznych, bazujących na wymiennych sondach pomiarowych i umożliwiających określanie wartości temperatur, wilgotności oraz np. składu mieszanki, prędkości przepływu powietrza czy ciśnienia.

Rejestratory i przenośne systemy akwizycji danych

Pozwalają one na rejestrowanie wartości wielu sygnałów oraz ich jednoczesny zapis i analizę, dzięki czemu umożliwiają zaawansowaną diagnostykę maszyn np. w zakresie współosiowości układów napędowych, wibracji bądź ilości energii pobieranej przez urządzenia w trakcie pracy.

Urządzenia do diagnostyki sieci komunikacyjnych

Tego rodzaju aparatura pomiarowa jest popularna ze względu na wszechobecność różnych sieci komunikacyjnych, a do najprostszych należą testery okablowania, w tym w odmianach pozwalających na sprawdzenie cech sieci pod kątem propagacji sygnałów. Oferowane są też przenośne analizatory protokołów umożliwiające analizę na poziomie logicznym działania sieci komunikacyjnych. Dostępne są odmiany do określania parametrów pracy sieci miedzianych, bezprzewodowych oraz światłowodowych.


Tachometry optyczne i dotykowe
Polecamy tachometry czyli nowoczesne, elektroniczne przyrząd służące do pomiarów prędkości obrotowej oraz liniowej za pomocą metody optycznej lub dotykowej. Do urządzeń dostępne są adaptery zapewniające skuteczne pomiary w różnych warunkach.   Tachometry zapewniają optyczny, bezdotykowy pomiar i rejestrację prędkości obrotowej, dodatkowo dają możliwość dotykowego pomiaru i rejestracji prędkości obrotowej a […]

Tachometry optyczne i dotykowe


Rejestratory parametrów środowiska - loggery
W tej kategorii oferujemy Państwu przyrządy związane z pomiarami parametrów środowiska takie jak rejestratory parametrów środowiska, loggery, termohigrometry czy rejestratory temperatury i wilgotności z LCD. Są to nowoczesne mierniki spełniające wszelkie normy i najwyższe wymaganie techniczne stawiane przez profesjonalnych użytkowników. Jesteśmy dystrybutorem elektronicznych rejestratorów parametrów środowiska, loggerów, termohigrometrów światowych liderów […]

Rejestratory środowiskowe


Mierniki wilgotności materiałów - termohigrometry
Polecamy nowoczesne mierniki wilgotności materiałów budowlanych, sypkich, drewna oraz termohigrometry do kontroli temperatury i wilgotności w pomieszczeniach o szczególnym przeznaczeniu. Są to urządzenia czołowych producentów zapewniające wysoką jakość oraz perfekcyjną dokładność pomiarów, oferowane w bardzo przystępnych cenach. Mierniki wilgotności materiałów Materiały budowlane taki jak cement, wapno, beton, czy cegła oraz […]

Mierniki wilgotności materiałówMierniki temperatury - pirometry, termometry, sondy
Oferujemy zaawansowane mierniki temperatury do cyfrowego, kontaktowego i bezkontaktowego pomiaru temperatury. Pirometry, termometry do użytku w trudno dostępnych miejscach, domu, biurze, laboratorium i przemyśle. Lokalizują ewentualne uszkodzenia w instalacjach, pozwalając zapobiegać stratom energii, czy ewentualnemu przegrzaniu. Dysponujemy szerokim i zróżnicowanym asortymentem mierników temperatury przenośnych i stacjonarnych, w wielu różnorodnych wariantach. […]

Mierniki temperatury


Mierniki wiatru - mierniki prędkości przepływu powietrza - anemometry
W naszej ofercie znajdują się mierniki wiatru najlepszych producentów o bardzo dobrych parametrach technicznych, w kilku funkcjonalnych odmianach. Mierniki prędkości przepływu powietrza są proste w obsłudze, które dzięki dużym wyświetlaczom umożliwiają prosty i szybki odczyt wyników. Niektóre anemometry zostały dodatkowo wyposażone w praktyczne funkcje, takie jak sonda termiczna, czy automatycznie […]

Mierniki wiatru – anemometry


Mierniki gazów - detektory gazów
W kategorii mierników parametrów środowiska oferujemy nowoczesne mierniki gazów i detektory gazów palnych, CO, CO2. Są to urządzenia przenośne, przeznaczone do monitorowania oraz rejestracji stężeń gazów wybuchowych, toksycznych, czy tlenu. Znajdziesz u nas najnowocześniejszy sprzęt w wielu konfiguracjach w bardzo przystępnych cenach, do zastosowania zarówno profesjonalnego, jak i na potrzeby […]

Mierniki gazów – detektoryMierniki hałasu - poziomu dźwięku
Posiadamy w ofercie mierniki hałasu w szerokim asortymencie, najlepsze przenośne analizatory poziomu dźwięku, sonometry pozwalające na pomiary hałasu włącznie z analizą hałasu w środowisku i w czasie rzeczywistym. Mierniki poziomu dźwięku czy sonometry? Miernik hałasu, poziomu dźwięku jest również z łacińskiego określany jako Sonometr, czyli przyrząd służący do pomiaru poziomu głośności […]

Mierniki hałasu – poziomu dźwięku


Luksomierze - luksometry
W naszej ofercie aparatury pomiarowej oferujemy również luksomierze, czyli mierniki natężenia oświetlenia przeznaczone do pomiaru poziomu natężenia oświetlenia. Jeśli szukasz najnowocześniejszych urządzeń do pomiaru natężenia światła, jesteś we właściwym miejscu, u nas znajdziesz tylko produkty znanych i sprawdzonych marek. Przyrządy te często są też określane jako luksometry, za sprawą jednostki […]

Luksomierze – luksometry


Mierniki cęgowe prądu
W tej kategorii oferujemy mierniki cęgowe prądu AC, AC/DC, prądu upływowego oraz przystawki do nich. Są to wysokiej jakości innowacyjne mierniki zgodne ze światowymi standardami, których dokładność i rozbudowane funkcje powodują, że znajdują one rozległe zastosowanie przy różnych pomiarach. Zastosowanie Urządzenia te pozwalają na pomiar prądu w pojedynczym przewodzie za […]

Mierniki cęgowe prądu – przystawkiMultimetry cyfrowe i analogowe
W kategorii aparatury pomiarowej oferujemy multimetry cyfrowe i analogowe w dużym wyborze. Są to profesjonalne i popularne urządzenia specjalistyczne, zaawansowane, kompaktowe, stołowe najlepszych światowych producentów. Postaramy się tutaj w kilku słowach przybliżyć Wam naszą bogatą paletę urządzeń tego typu. Multimetry pozwalają rozwiązać więcej problemów niż którekolwiek z porównywalnych narzędzi diagnostycznych. […]

Multimetry cyfrowe i analogowe


Oscyloskopy i scopometry - analogowe, cyfrowe, akcesoria
Z kategorii aparatury do pomiarów elektrycznych polecamy także Oscyloskopy i scopometry. Posiadamy w ofercie modele analogowe, cyfrowe oraz akcesoria do nich w szerokim wyborze. Atutem tej oferty jest najwyższa jakość urządzeń pomiarowych, połączona z atrakcyjnymi cenami. W chwili obecnej każdy inżynier, elektryk, czy elektromechanik samochodowy może wybierać z pośród kilkudziesięciu oscyloskopów […]

Oscyloskopy i scopometry


Mierniki instalacji elektrycznej i wskaźniki napięcia
W kategorii aparatura do pomiarów elektrycznych proponujemy najwyższej jakości mierniki instalacji elektrycznej i wskaźniki napięcia. Są to urządzenia czołowych światowych producentów, które zdobyły zaufanie Klientów dzięki swojej jakości i bezawaryjności, a zarazem atrakcyjnej cenie. Szanowni Państwo z satysfakcją proponujemy Wam bogatą ofertę mierników instalacji elektrycznej, które przewyższają konkurencję pod wieloma […]

Mierniki instalacji elektrycznej