Certyfikacja dynamometrii


Certyfikacja narzędzi dynamometrycznych jest jedną z usług świadczonych przez Jason s.c. jako autoryzowanego przedstawiciela firmy Stahlwille. Oferujemy Wam usługi w zakresie kalibracji wkrętaków i kluczy dynamometrycznych o zakresie do 3 000 Nm, zgodnie z normą PN-EN ISO 6789:2009P.

Certyfikacja narzędzi dynamometrycznych wielu producentów

Certyfikacja narzędzi dynamometrycznych wielu producentów

Certyfikacja narzędzi dynamometrycznych wielu producentów

Firma Jason s.c. jako autoryzowany przedstawiciel Stahlwille oferuje Państwu usługę certyfikacji kluczy i wkrętaków dynamometrycznych oraz elektronicznych kluczy dynamometrycznych w zakresie do 3 000 Nm, zgodnie z normą PN-EN ISO 6789:2009P.

Certyfikacja narzędzi dynamometrycznych wykonywana jest na stanowisku firmy Stahlwille, które gwarantuje dokładność odczytu +- 0,5 % w całym zakresie pomiaru. Po wykonanej usłudze każdy Klient otrzymuje certyfikat kalibracji.

Jak to przebiega?

Proces certyfikacji to:

  • przegląd techniczny klucza, wkrętaka,
  • kalibracja, regulacja narzędzia,
  • wydanie certyfikatu wzorcowania z potwierdzeniem obowiązujących norm.

Jakość świadczonych usług jest dla nas kluczowa!

Bezpieczeństwo, wydajność i długi okres eksploatacji powierzanych nam narzędzi to bardzo ważne kwestie dla nas. Dlatego by zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, działamy w oparciu o normy jakości ISO i procedury firmy Stahlwille, dzięki którym możecie być pewni, że narzędzia są u nas certyfikowane w najdokładniejszy sposób.

Zadbaj o swoje narzędzia

Klucze dynamometryczne w trakcie eksploatacji ulegają samoistnemu procesowi rozkalibrowania i parametry ich pracy się rozregulowują. Spada w związku z tym użyteczność narzędzia, które będzie dokręcało z inną siłą, niż pierwotnie ustawiona wartość. Żeby utrzymywać Swoje narzędzia dynamometryczne na wymaganym poziomie sprawności, należy przynajmniej raz w roku wykonywać ich kalibrację. Kiedy narzędzie jest używane bardzo intensywnie, wówczas należy wykonywać jego kalibrację co 5000 dokręceń. Poddawanie kluczy i wkrętaków regularnemu serwisowi i kalibracji pozwala zachować stała i powtarzalną siłę dokręcanych połączeń śrubowych.

Dokładnie działające, certyfikowane narzędzie to również bezpieczeństwo Twoich Klientów

Jeżeli prowadzisz warsztat samochodowy, serwis opon, lub wykonujesz inną pracę, w której kluczowe jest dokręcenie różnych elementów precyzyjnie wskazanym momentem, musisz pamiętać, że jest to podstawą bezpieczeństwa oraz żywotności np. silnika, maszyny czy urządzenia.

Zobacz również

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*