Złącza, gniazda, wtyki


Nasza oferta w zakresie osprzętu elektrycznego dla firm motoryzacyjnych, przemysłu i innych to również złącza, gniazda, wtyki do układów, instalacji elektrycznych 6V, 12V, 24V, systemów sterujących oraz fotowoltaiki. W artykuły elektrotechniki samochodowej zaopatrujemy specjalistyczne serwisy zajmujące się naprawą i konserwacją systemów elektrycznych w różnych typach pojazdów. Prowadzimy sprzedaż hurtową i detaliczną dla sklepów motoryzacyjnych, warsztatów oraz odbiorców indywidualnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, naszą dewizą jest wysoka jakość i pełne zadowolenie klienta.

Złącza, gniazda, wtyki do układów, instalacji elektrycznych

Złącza, gniazda, wtyki

Złącza samochodowe

Złącza samochodowe są elementem odpornym na ekstremalne warunki środowiskowe, przystosowanym do pracy najcięższych w warunkach panujących w komorze silnika, pod podwoziem oraz przy układzie transmisyjnym. Złącza są dostępne w wariantach 2, 3, 4, i 6 pinowych, których montaż nie wymaga zastosowania wyspecjalizowanych narzędzi.
Złącza samochodowe powstały w celu rozwiązania problemów z połączeniami elektrycznymi występującymi w pojazdach samochodowych, ciężarowych, wózkach widłowych, maszynach rolniczych i w innych środkach transportu. Są one uszczelnione, wyposażone w system zaciskanych kontaktów, które mogą być łatwo i szybko zainstalowane lub demontowane bez uszkodzenia złącza. Zastosowanie złącz samochodowych, pozwala na zmniejszenie liczby awarii wymagających kosztownych remontów i wydłuża czas eksploatacji.

Niektóre korzyści płynące z zastosowanie złączy:
  • są zamknięte przed wilgocią i zanieczyszczeniami oraz wodoodporne,
  • są przeznaczone dla szerokiej gamy warunków klimatycznych i zróżnicowanych temperatur od -550 C do 1250 C),
  • gwarantują trwałe i pewne połączenie nawet w przypadku dużych wibracji,
  • zapewniają łatwe połączenie, zmniejszając czas potrzebny na montaż,
  • zmniejszają ryzyko nieprawidłowego podłączenia,
  • umożliwiają szybkie naprawy skracające przestoje i ograniczające straty w produkcji.

Wtyki samochodowe

Wszystkie wtyki samochodowe oraz przejścia do kabli, które oferujemy, są wykonane z najwyższej jakości metalu. Pozwalają one na sprawne połączenie różnych systemów i urządzeń w pojazdach, zapewniając ich bezawaryjnie działanie, a przez to i bezpieczeństwo. Wtyczki i gniazda samochodowe są koniecznym podzespołem do bezpiecznego podłączenia zewnętrznych odbiorników we wszelkich pojazdach. Znajdziecie u nas Państwo pełną ofertę wtyczek samochodowych, począwszy od oświetleniowych po gniazda zapalniczki. Polecamy również wtyki i gniazda do zastosowań domowych lub przemysłowych.

Gniazda samochodowe

Im nowsze, tym większa złożoność ich systemów elektronicznych, dlatego oferujemy gniazda samochodowe pasujące do każdego modelu samochodu, co umożliwia bezproblemową i szybką instalację, bez konieczności poszukiwania właściwych przewodów, czy ich docinania i zarabiania. Gniazda samochodowe umożliwiają załączenie zasilania podstawowego układu oświetlenia, czyli: kierunkowskazów, świateł pozycyjnych, oświetlenia tablicy rejestracyjnej oraz innych układów elektrycznych pojazdu. Oferowane gniazda samochodowe spełniają wszystkie normy, są wykonane z trwałych materiałów, i zabezpieczone przed dostawaniem się wilgoci.

Rozróżnienie wtyków i gniazd samochodowych

Konstrukcja tych elementów elektronicznych bywa bardzo różna. Najczęściej ich budową i zasada działania opiera się o to, że po połączeniu wtyk lub jego styki mieszczą się w gnieździe. Dla ułatwienia określania strony złącza stosuje się określenia się jako męskie (ang. male) i żeńskie (ang. female), czyli np. wtyk męski i pasujące do niego gniazdo typu żeńskiego, lub wtyk żeński i pasujące do niego gniazdo typu męskiego.

Istnieją setki typów złącz elektronicznych, do których możemy zaliczyć gniazda (ang. socket), szczeliny (ang. slot), a także różnego rodzaju zakończenia przewodów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*