Uniwersalne ściągacze do łożysk


Polecamy uniwersalne ściągacze do łożysk, tulei, tarcz, bębnów, piast oraz odklejacze, wykonane z najwyższej jakości materiałów. W naszej ofercie znajdziesz produkty czołowych producentów prezentujące najwyższy poziom techniczny, gwarantujący długą eksploatację. Są to narzędzia 2,3 ramienne zakończone łapkami umożliwiającymi uchwycenie elementu od zewnętrznej lub wewnętrznej strony.

Uniwersalne ściągacze do łożysk

Uniwersalne ściągacze do łożysk

Uniwersalny ściągacz łożysk dwuramienny belkowy

Uniwersalne ściągacze tego typu umożliwiają łatwe ściąganie łożysk, bez użycia narzędzi udarowych. Narzędzie działa w te sposób, że obejmuje się łożysko profilowanymi ramionami ściągacza, po czym dokręca główną śrubę tak, aby jej stożkowy koniec znajdował się na środku wału. Główna śruba w trakcie dokręcania zapiera się na wale, a ramiona wyciągają łożysko, demontując je. Przyrząd znakomicie sprawdza się przy wyciąganiu z wnętrza tulei łożysk, pierścieni itp.

Uniwersalny ściągacz łożysk trójramienny

Ściągacze łożysk trójramienne są przeznaczone do ściągania łożysk, tarcz, bębnów za pomocą 3 ramion zakończonych łapkami
umożliwiającymi uchwycenie łożyska od zewnętrznej lub wewnętrznej części łożyska, lub tarczy. Posiadają chromowane ramiona oraz oksydowaną śrubę, co ochroni przed korozją i zapewnia długą żywotność.

Ściągacz odklejacz do łożysk i kół

Odklejacze służą do ściągania łożysk zamontowanych w sposób niedostępny dla standardowych ściągaczy. Umożliwiają one łatwe zdemontowanie łożyska poprzez ściśnięcie go pomiędzy dwoma ruchomymi częściami odklejacza, które skręca się śrubami i demontuje za pomocą odpowiednio profilowanych szczęk. Odklejacze są wyposażone w gwintowane otwory pozwalające na współpracę ze ściągaczem do łożysk. Tego typu narzędzia są przeznaczone do łożysk, kół pasowych, kół zębatych, panewek, uszczelniaczy.

Zalety ściągaczy

  • dzięki ergonomicznie zaprojektowanej mocnej konstrukcji, można bezpiecznie zastosować jeszcze większe siły w procesie ściągania,
  • zabezpieczenie w hamulec chroni przed niezamierzonym poślizgiem ramion,
  • przekładanie ramion pozwala na użycie ściągacza jako zewnętrznego lub wewnętrznego,
  • wymienna końcówka wrzeciona (kulka lub ostrze) termochemicznie hartowana,
  • możliwość doposażenia o wrzeciono hydrauliczne umożliwiające ściąganie w sposób kontrolowany i bezpieczny,
  • szczególnie przydatne w miejscach trudno dostępnych, np. w przekładniach,
  • skala do równomiernego ustawienia ramion,
  • przez zastosowanie przedłużaczy można zwiększyć głębokość mocowania.

Komfortowa praca za niewielkie pieniądze

Zapraszamy do zakupów w atrakcyjnych cenach przez nasz sklep internetowy lub złożenia zapytania o ofertę przez nasz formularz kontaktowy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*