Szczotki do stali nierdzewnej INOX


Szczotki do stali nierdzewnej INOX są jednym z szerokiej gamy produktów szczotkarskich firmy Osborn, które chcemy tutaj Państwu przedstawić i zaproponować. Są to jedyne na rynku szczotki spełniające surowe normy TÜV SÜD, co przekłada się na najwyższą jakość, niezawodność i bezpieczeństwo.

Szczotki do stali nierdzewnej - INOX

Szczotki do stali nierdzewnej – INOX

Osborn jako jedyny producent spełnia surowe warunki dotyczące bezpieczeństwa norm TÜV SÜD, niemieckiej niezależnej organizacji, zajmującej się certyfikowaniem produktów. Nowoczesne metody produkcji gwarantują utrzymywanie najwyższych standardów, co pozwala oferować wysokiej klasy techniki szczotkarskie o najwyższej jakości.

Materiały najwyższej jakości

Najwyższej klasy szczotki do stali nierdzewnej są wykonywane przez Osborn z jedynie specjalnie wyselekcjonowanych lub wytworzonych materiałów składowych.
Firma prowadzi stałe testy laboratoryjne swoich produktów, co zapewnia niezmienną jakość na dobrym poziomie. Niezależnie czy chodzi o szczotki do prac lekkich, średnich, czy ciężkich, do każdego możliwego rodzaju zastosowań szczotek używane są odpowiednie materiały składowe.

Zastosowanie szczotek INOX

Szczotki do stali nierdzewnej mogą być używane do:

 • ścierania,
 • gratowania,
 • zaokrąglania krawędzi,
 • matowania,
 • nadawania struktury,
 • polerowania,
 • usuwanie nagaru,
 • czyszczenia,
 • usuwania lakieru,
 • usuwania osadu,
 • honowania,
 • ścierania powierzchni,
 • satynowania.

Użyte materiały i precyzja wykonania = jakość

Średnica szczotki i długość materiału wypełniającego

Średnica szczotki i długość surowca wypełniającego są kluczowym czynnikiem wpływającym na finalny efekt pracy. Wynikiem kombinacji mniejszej średnicy szczotki i większej wagi materiału w wyższym stopniu elastyczne i miękkie szczotki znakomite do prostego i delikatnego obrabiania powierzchni. Skutkiem kombinacji większej średnicy szczotki i mniejszej wagi zastosowanego materiału są bardziej ostre szczotki idealne do usuwania twardszego brudu.
By zwiększyć wydajność pracy należy wybierać szczotki o największej średnicy, jakie można zamontować w danym urządzeniu, którym akurat dysponujesz. Średnica szczotki może oddziaływać na szybkość obwodową i w efekcie wydajność.

Praca i bezpieczeństwo podczas szczotkowania

Aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo pracy nie można pod żadnym pozorem naruszać wyznaczonych obr /min.
Aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo powinieneś wybrać szczotkę o możliwie największej średnicy, która może być użyta w twoim urządzeniu. Normy bezpieczeństwa prędkości obwodowej w przybliżeniu wynoszą : 30-35 m/s dla szczotek z drutu falistego i 18-22 m/s dla szczotek z włóknami syntetycznymi i zatopionymi w plastiku.

Gęstość materiału wypełniającego szczotki

Gęstość materiału wypełniającego szczotki jest uzależniona od ilości końcówek drutu na jednostkę powierzchni. Wysoka gęstość materiału wypełniającego jest istotą optymalnego cięcia oraz długości czasu pracy szczotki, a dodatkowo osiągnięcia perfekcyjnych efektów np. podczas gratowania.
Niska gęstość materiału wypełniającego wpływa na zwiększenie elastyczności szczotki i jest podstawowym warunkiem obrabiania powierzchni mocno profilowanych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*