Mierniki wilgotności materiałów


Polecamy nowoczesne mierniki wilgotności materiałów budowlanych, sypkich, drewna oraz termohigrometry do kontroli temperatury i wilgotności w pomieszczeniach o szczególnym przeznaczeniu. Są to urządzenia czołowych producentów zapewniające wysoką jakość oraz perfekcyjną dokładność pomiarów, oferowane w bardzo przystępnych cenach.

Mierniki wilgotności materiałów - termohigrometry

Mierniki wilgotności materiałów – termohigrometry

Mierniki wilgotności materiałów

Materiały budowlane taki jak cement, wapno, beton, czy cegła oraz drewno, jako surowiec, musi spełnić określone wymagania pod względem zawartości wody. W przypadku drewna niewłaściwa wilgotność może w przyszłości doprowadzić do odkształceń elementów z niego wykonanych takich jak np. stropy. Identycznie wygląda sytuacja z materiałami takimi jak beton, czy cegła, w których niewłaściwa zawartość wody może spowodować uszkodzenia podczas prac wykończeniowych.

Rodzaje mierników wilgotności

Mierniki inwazyjne pozwalają szybko i efektywnie wykonać powierzchniowy pomiar zawartości wody w materiale budowlanym. Mirniki te posiadają wbudowane elektrody pomiarowe przypominające igły, które podczas pomiaru należy wbić w badany materiał na głębokość kilku milimetrów.

Mierniki bezinwazyjne pozwalają na określenie wilgotności materiału do głębokości 5 cm, którą podają jako średnią z tej warstwy.

Oba rodzaje urządzeń podają wynik jako procent wagowy w odniesieniu do suchej masy materiału. Ich zasada działania opiera się pamięć urządzenia, w której znajdują się charakterystyki danego materiału. Przed pomiarem należy wybrać z menu jedną z dostępnych charakterystyk np. beton, cegła, drewno miękkie, drewno twarde,czy inne.

Termohigrometry

Stanowią one grupę narzędzi, które mierzą równocześnie temperaturę i wilgotność względną, gdzie czujniki temperatury i wilgotności są zintegrowane z układem pomiarowym i zamontowane w jednej obudowie. Można podzielić je na przenośne i stacjonarne oraz bardziej rozwinięte z możliwością rejestracji wyników. Są stworzone do szybkiego, bezinwazyjnego pomiaru wilgotności w pomieszczeniach, ścianach, suficie i podłożu, czy materiałach budowlanych wszelkiego rodzaju.

Zastosowanie

Przyrządy te służą do kontroli temperatury i wilgotności w pomieszczeniach o szczególnym przeznaczeniu takich jak:

  • laboratoria,
  • magazyny,
  • serwerownie,
  • pomieszczenia klimatyzowane,
  • archiwa,
  • pomieszczeniach farmaceutyczne,
  • szpitale.

Dodatkowo, wilgotnościomierze mogą być wykorzystane do określania poziomu wilgotności w materiale, takim jak np. drewnie, betonie czy papierze.

Termohigrometry przenośne

Stanowią specyficzną grupę przyrządów do pomiarów temperatury i wilgotności, których cechami charakterystycznymi są:

  • niewielkie wymiary,
  • długi czas pracy przy zasilaniu bateryjnym (nawet rok),
  • rejestracja wyników w pamięci.

Urządzenia te można stosować do mierzenia i ciągłej rejestracji obu parametrów w pomieszczeniach, gdzie przebywają ludzie, w pomieszczeniach specjalnych, gdzie przechowywane są np. leki itp. Ich konstrukcja pozwala na umieszczenie w lodówkach, chłodziarkach, czy kontenerach, by w sposób ciągły kontrolować poprawne przechowywanie towaru. W szeregu przypadków pozwalają ustawiać częstotliwość rejestracji oraz umożliwiają proste sczytywanie danych do komputera.

Czołowi producenci – zero chińszczyzny

Oferowane przez nas mierniki wilgotności materiałów, termohigrometry pochodzą od znanych i cenionych producentów. Zapewniają najwyższe technologie, jakość wykonania i bezawaryjność działania nawet w trudnych warunkach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*