Mierniki wiatru – anemometry


W naszej ofercie znajdują się mierniki wiatru najlepszych producentów o bardzo dobrych parametrach technicznych, w kilku funkcjonalnych odmianach. Mierniki prędkości przepływu powietrza są proste w obsłudze, które dzięki dużym wyświetlaczom umożliwiają prosty i szybki odczyt wyników. Niektóre anemometry zostały dodatkowo wyposażone w praktyczne funkcje, takie jak sonda termiczna, czy automatycznie wyłączenie po wskazanym czasie.

Mierniki wiatru - mierniki prędkości przepływu powietrza - anemometry

Mierniki wiatru – mierniki prędkości przepływu powietrza – anemometry

Anemometry w pigułce

Technicy zajmujący się zagadnieniami związanymi z przepływem powietrza obecnie mają do dyspozycji proste rozwiązania pomocne w diagnostyce problemów z tym związanych. Anemometry sprawiają, że pomiar ciśnienia, czy prędkości powietrza i jego przepływu, jest obecnie możliwy bez konieczności stosowania drogich, kłopotliwych w użyciu narzędzi specjalistycznych. Obecnie dostępne mierniki wiatru gwarantują łatwe i szybkie pomiary, dzięki zastosowaniu w nich funkcji pomiaru ciśnienia różnicowego, przepływu powietrza i prędkości w jednym, solidnym urządzeniu.

Przykładowe zastosowania:
 • przystosowywanie wydajności wentylacji do kubatury budynku, czy liczby osób w nim przebywającej,
 • pomiary spadków ciśnienia w urządzeniach dokonywane w celu zwiększenia ich wydajności i wydłużenia okresu bezawaryjnej pracy,
 • poprawienie komfortu i warunków w pomieszczeniach
 • badanie przepływu powietrza w kanałach wentylacyjnych.

Anemometr jest urządzeniem stosowanym przeważnie do pomiaru prędkości przepływu ruchu gazów i cieczy, a zwłaszcza wiatru. Jednakże są dostępne bardziej rozbudowane urządzenia umożliwiające pomiary innych parametrów, takich jak na przykład kierunek przepływu powietrza, czy temperaturę, a nawet kierunek ruchu. Dodatkowe funkcjonalności są możliwe dzięki dostępnym akcesoriom, ułatwiającym dokonywanie pomiarów, oraz ich zapis.

Podstawowy podział mierników wiatru

Ze względu na zasadę działania mierniki prędkości przepływu powietrza można podzielić na:

 • mechaniczne – turbinkowe i czaszowe,
 • termiczne – termoanemometry,
 • ultradźwiękowe.

Pod kątem mobilności anemometry można, podzielić dzielimy na przenośne i stacjonarne (wykorzystywane są głównie w meteorologii).

W naszej ofercie znajdziesz anemometry:

 • HOT-WIRE, temperatury,
 • z sondą na przewodzie,
 • przepływowe,temperatury, wilgotności, ciśnienia,
 • anemometry z rejestratorem i z sondą na przewodzie,
 • sondy do urządzeń.

Oferowane przez nasz mierniki prędkości przepływu powietrza pochodzą od czołowych producentów mających uznanie na całym świecie, spełniają wszystkie wymogi i uregulowania prawne. Wysoka jakość wykonania i dokładność pomiarów ręczą użytkownikowi możliwość ścisłej interpretacji wyników, zapewniając oszczędność czasu i kosztów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*