Mierniki hałasu – poziomu dźwięku


Posiadamy w ofercie mierniki hałasu w szerokim asortymencie, najlepsze przenośne analizatory poziomu dźwięku, sonometry pozwalające na pomiary hałasu włącznie z analizą hałasu w środowisku i w czasie rzeczywistym.

Mierniki hałasu - poziomu dźwięku

Mierniki hałasu – poziomu dźwięku

Mierniki poziomu dźwięku czy sonometry?

Miernik hałasu, poziomu dźwięku jest również z łacińskiego określany jako Sonometr, czyli przyrząd służący do pomiaru poziomu głośności dźwięku na podstawie pomiaru poziomu ciśnienia akustycznego. Często jest wyposażony dodatkowo w zestaw filtrów pozwalających na dokonanie analizy dźwięku. Odmianą sonometru jest dozymetr hałasu, pozwalający na precyzyjne określenie dawki hałasu np. w czasie 8-godzinnego dnia pracy.

Zastosowanie sonometrów

Samochodowa technika pomiarowa to nie tylko pomiary wielkości elektrycznych, napięcia czy prądu, lecz także nieelektryczne, takie jak temperatura, prędkość obrotowa oraz natężenie dźwięku. Oferujemy wybrane mierniki poziomu dźwięku różniące się głównie funkcjami użytkowymi, czyli mniej lub bardziej bogato wyposażone.

Sonometr jest przeznaczony do pomiarów natężenia dźwięku w różnorodnym środowisku, do prowadzenia pomiarów, związanych z wymogami bezpieczeństwa w inżynierii, ochronie zdrowia, środowisku przemysłowym, biurach szkołach i kontroli jakości w różnorodnych środowiskach.

Oferujemy profesjonalne mierniki poziomu dźwięku

Profesjonalny, cyfrowy miernik poziomu natężenia dźwięku posiada dwie charakterystyki korekcji A i C. Filtr A będący odpowiednikiem czułości ludzkiego ucha używa się przy mierzeniu poziomu hałasu otoczenia. Filtr C o charakterystyce płaskiej stosuje się do pomiaru poziomu hałasu generowanego przez urządzenia mechaniczne. Mierniki hałasu umożliwiają rejestrację wielu rekordów pomiarowych w pamięci urządzenia, które mogą być odczytane po podłączeniu do komputera PC. Do dokonywania pomiarów wykorzystują one mikrofony zintegrowane z obudową miernika, wyposażone w wiatrochron, czyli zdejmowaną osłonę z gąbki chroniącą układ pomiarowy przed zakłóceniami powodowanymi przez podmuchy wiatru. Użytkownik może dodatkowo wybrać pomiar z zapisem wartości maksymalnej i minimalnej z serii wyników.

Pomocne oprogramowanie

Wraz z urządzeniami dostarczane jest oprogramowanie umożliwiające nie tylko sczytywanie danych z pamięci urządzenia do komputera, ale również obserwację i archiwizację danych pomiarowych bezpośrednio na komputerze w czasie rzeczywistym. Sonometry są wyposażone w port kalibracyjny oraz złącze analogowe AC/DC do podłączenia urządzeń zewnętrznych.

Walizka transportowa

Są oferowane w zestawie z wygodną plastikową walizką ułatwiającą transport i przetrzymywanie, z bateriami, płytą CD z oprogramowaniem, przewodem USB, osłoną mikrofonu oraz przewodem wyjściowym.

Wybierz swoje urządzenie

Dzięki bogatej ofercie bez problemu porównasz dostępne mierniki hałasu i wybierzesz odpowiedni do potrzeb w atrakcyjnej cenie. Ceny tych urządzeń zaczynają się od 184,50 zł do 1 031,97 zł za najbardziej rozbudowane.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*