Mierniki cęgowe prądu – przystawki


W tej kategorii oferujemy mierniki cęgowe prądu AC, AC/DC, prądu upływowego oraz przystawki do nich. Są to wysokiej jakości innowacyjne mierniki zgodne ze światowymi standardami, których dokładność i rozbudowane funkcje powodują, że znajdują one rozległe zastosowanie przy różnych pomiarach.

Mierniki cęgowe prądu

Mierniki cęgowe prądu

Zastosowanie

Urządzenia te pozwalają na pomiar prądu w pojedynczym przewodzie za pomocą cęgów zakładanych bezpośrednio na przewód. W zależności od typu miernik cęgowy umożliwia pomiar pądu przemiennego AC, prądu stałego DC, mocy oraz pomiar prądu upływu za pomocą cęgów, oraz pomiar napięcia i prądu TRMS, pomiar częstotliwości i pomiar parametrów mocy. Często posiadają one funkcje multimetru i dostarczanymi z nim przewodami pomiarowymi dokonują także pomiaru napięcia AC/DC, ciągłości, czy rezystancji. Cęgi są specjalnie ekranowane, aby mierniki mogły pracować w środowiskach, w których występują liczne zakłócenia.

Podział mierników cęgowych

Możemy je podzielić na:

  • mA DC do procesów,
  • prądu AC,
  • prądu AC/DC,
  • prądu upływowego AC,
  • przystawki cęgowe prądu AC i AC/DC.

Zasada działania miernika cęgowego

Działa on na zasadzie przekładnika prądowego, wykorzystując prawo Ampère’a, w oparciu o obręcz z miękkiej stali zamykaną wokół dwóch cewek, gdzie obwodem pierwotnym jest przewód, w którym mierzy się płynący prąd. Obwodem wtórnym jest cewka o określonej liczbie zwojów, na którym można zamontować dodatkowe filtry elektryczne, dzięki którym można mierzyć prąd płynący w znanej częstotliwości.

Gdzie sprawdzą się najlepiej

Przyrządy te sprawdzą się rewelacyjnie przy pomiarach prądu obciążenia i upływu, badaniu systemów zasilania, wyszukiwaniu awarii RCD. Prócz tego niektóre modele można wykorzystać przy sprawdzaniu systemów zasilania UPS oraz skali użyteczności systemów bateryjnych. Przewody znajdujące się w ciasnych przestrzeniach, poza zasięgiem rąk, w miejscach ograniczających Twoją przestrzeń roboczą. Dzięki swym ergonomicznym kształtom, w takich miejscach miernik cęgowy sprawdzi się idealnie zapewniając niezawodne odczyty.

Postaw na światowych liderów

Oferujemy mierniki cęgowe światowych liderów, cieszące się największym zaufaniem Klientów. Dysponujemy szerokim asortymentem obejmującym również modele o zwiększonym rozwarciu szczęk, umożliwiające bezpieczne, bezkontaktowe pomiary prądu, mierniki o niewielkim korpusie oraz masywniejsze, wzmocnione przeznaczone do zastosowań przemysłowych i użytkowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*