Lutownice Hot Air – stacje lutownicze


Jason s.c. jako bezpośredni dystrybutor oferuje lutownice Hot Air oraz stacje lutownicze firmy Biall. Proponujemy Państwu szeroki wybór artykułów z zakresu techniki lutowniczej, a w tym stacje serwisowe i produkcyjne, roboty, zestawy naprawcze BGA, stacje Hot Air, a wszystko z gwarancją ekspresowej realizacji zamówień.

Lutownice Hot Air - stacje lutownicze

Lutownice Hot Air – stacje lutownicze

Nasza oferta to inteligentne stacje lutownicze, które spełnią wszystkie wymogi precyzyjnej pracy codziennej. Ich wyróżnikiem jest wysoka moc, komfort użytkownika oraz szeroki wybór akcesori i grotów. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele niedrogich stacji, jednakże ich atutem jest jedynie cena i nowoczesny wygląd. Ich wnętrze natomiast skrywa przestarzałe rozwiązania. Zakup stacji lutowniczej to wydatek na lata, dlatego warto wybrać niewiele droższy markowy produkt, gwarantujący wysoką jakość i wieloletnią eksploatację.

Oferta stacji lutowniczych w pigułce

Lutownice Hot Air – stacje z gorącym powietrzem:
  • od 706W do 1,2kW,
  • zestawy stacja + HOT AIR,
  • lutująco-rozlutowujące,
  • pistoletowe lutownice na gorące powietrze.
Stacje lutownicze:
  • stacje lutownicze (cyfrowe i zwykłe) od 90W do 150W,
  • rozlutownice od 90W,
  • modele do pracy w sieci,
  • stacje z podajnikiem (dyspenserem) lutowia,
  • stacje z termopincetą,
  • zestawy lutująco-rozlutowujące.

Lutownice na gorące powietrze (Hot Air)

Lutownica nazywana Hot Air, działająca przy użyciu gorącego powietrza jest niezwykle przydatna przy pracy z małymi elementami SMD, gdyż w zasadzie nie ma fizycznego kontaktu lutownicy z lutowanymi elementami. Stacja na gorące powietrze służy przede wszystkim do montażu powierzchniowego elementów. Działa ona bez grota, a lutowanie odbywa się za pomocą regulowanego strumienia gorącego powietrza o temperaturze od 100°C do 500°C.

Budowa

Stacja taka zbudowana jest z kompresora, transformatora oraz elektroniki sterującej. W kolbie znajduje się grzałka, która podgrzewa do ustawionej temperatury powietrze podawane z kompresora. Na końcówkę wylotową kolby można założyć profilowane dysze kierunkujące strumień gorącego powietrza, dzięki czemu unika się nagrzewania elementów, które nie są lutowane.

Zaawansowane modele

Bardziej zaawansowane stacje oprócz kolby na gorące powietrze są wyposażone w kolbę lutownicy oporowej, co zwiększa możliwości i pozwala przylutować bez mała dowolny element elektroniczny.

Stacje lutownicze – oporowe

Stacja lutownicza jest dość skomplikowanym narzędziem, posiadającym poza transformatorem, sporo elektroniki czuwającej nad utrzymaniem i regulacją temperatury grotu. W jej skład mogą wchodzić różne typy lutownic oraz peryferyjnych urządzeń. Lutownice tego typu są wykorzystywane w profesjonalnych warsztatach elektronicznych oraz przez amatorów. Zastosowana w nich elektronika sterująca pozwala na płynną regulację temperatury grota, która może odbywać się za pomocą potencjometru lub przycisków zwiększających, lub zmniejszających temperaturę. Odczyt aktualnej temperatury grota może być prezentowany na linijce z diod LED, wyświetlaczu LED czy nawet wyświetlaczu LCD. Sama kolba lutownicza jest odłączana od stacji bazowej, co daje możliwość jej bezproblemowej wymiany w przypadku zużycia.

Podsumowanie

Zarówno zwykłe oporowe stacje lutownicze, jak i bardziej zaawansowane lutownice Hot Air są bardzo precyzyjnymi urządzeniami pozwalającymi dokonać wszystkich połączeń lutowych na profesjonalnym poziomie. Ceny sprzętu Hot Air zaczynają się od 515,37 zł do 4 119,27 zł, natomiast stacje oporowe kupisz od 195,57 zł do 2 447,70 zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*