Klemy akumulatorowe


Jeżeli interesują Cię klemy akumulatorowe, to jesteś w dobrym miejscu, gdyż nasza firma oferuje tylko sprawdzone i najwyższej jakości produkty. W naszej ofercie znajdziesz zaciski do akumulatorów samochodowych, klemy oraz setki innych akcesoriów. Sprawdź naszą ofertę, a jeżeli masz jakiekolwiek pytania, to nie czekaj i skontaktuj się z nami.

Klemy akumulatorowe

Klemy akumulatorowe

Polecamy największy wybór markowych produktów dedykowanych dla warsztatów samochodowych: narzędzia i akcesoria warsztatowe, komponenty elektryczne, produkty konserwujące i pielęgnujące oraz akcesoria.

Klemy do akumulatorów samochodowych

To inaczej zacisk główkowy, czyli rodzaj zacisku przykręcanego śrubą umożliwiający dołączenie do akumulatora kabli zasilających. Konstrukcja klem akumulatorowych jest w Polsce unormowana normą branżową BN-77/3687-01.

Rodzaje klem samochodowych

Tulejkowe

Służą do zagniatania na kabel, są wykonane ze stopu niezawierających ołowiu szkodliwego dla środowiska. Cechują się świetnymi właściwościami wytrzymałościowymi oraz wysoką plastycznością przy zachowaniu dużej wytrzymałości mechanicznej.

Zaciski uniwersalne

Uniwersalne bezołowiowe zaciski akumulatorowe są przeznaczone zarówno do samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Są zgodnie z Dyrektywami Unii Europejskiej ROHS 2002/95/WE.

Wykorzystanie

Klemy do akumulatora są wykorzystywane do tymczasowego montażu kabli, bez konieczności ich lutowania. Znajdują one zastosowanie podczas ładowania akumulatorów w samochodach oraz motocyklach. Produkt jest sprzedawany osobno jako element przeznaczony do zacisków dodatnich oraz ujemnych.

Czyszczenie klem

Jeśli akumulator jest kwasowy, wówczas należy przygotować roztwór sody oczyszczonej z wodą. Natomiast jeśli akumulator jest alkaliczny, należy przygotować roztwór wody z sokiem z cytryny, bądź octem winnym. Zanim przystąpisz do czyszczenia, należy rozłączyć klemy akumulatora i wyjąć go z pojazdu. By uniknąć poparzenia, należy uprzednio założyć odzież ochronną.

Klemy akumulatorowe i elektrody najłatwiej oczyścisz za pomocą zwykłej szczoteczki do zębów. Pienienie się przygotowanego uprzednio roztworu czyszczącego jest dobrą oznaką neutralizacji kwasu. Po naniesieniu roztworu czyszczącego należy odczekać około 5 minut i dopiero potem wytrzeć akumulator i zaciski dokładnie do sucha. Przy ponownym podłączaniu baterii należy pamiętać o tym, że najpierw podłączamy biegun ujemny, a później dodatni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*