Elementy układu zapłonowego


Z produktów firmy Champion oferujemy Państwu również elementy układu zapłonowego. Polecamy wysokiej jakości świece zapłonowe, żarowe oraz kable wysokiego napięcia do każdego rodzaju silnika spalinowego.

Elementy układu zapłonowego Champion

Elementy układu zapłonowego Champion

Gromadzone przez lata doświadczenie przyniosło szereg ulepszeń pozwalających na produkcję coraz to doskonalszych elementów układu zapłonowego silników. Najwyższa jakość części Champion sprawia, że są one stosowane zarówno do seryjnej produkcji samochodów, jak i oferowane na rynku części zamiennych.

Elementy układu zapłonowego Champion

Firma jest wiodącym producentem świec zapłonowych dedykowanych na rynek części zamiennych. Świece zapłonowe Champion wykorzystują wiele autorskich rozwiązań jak np. system Heat-Active™ gwarantujący perfekcyjne odprowadzanie ciepła. Oprócz świec zapłonowych firma produkuje pozostałe podzespoły układu zapłonowego silnika spalinowego jak świece żarowe czy przewody zapłonowe, a oprócz tego m.in. pióra wycieraczek oraz filtry powietrza.

Główne produkty:

  • świece zapłonowe Champion,
  • świece żarowe Champion,
  • przewody zapłonowe Champion.

Świece zapłonowe Champion

Jednym z głównych produktów firmy są świece zapłonowe, które posiadają homologację na wyposażanie pojazdów producentów samochodów. Świece te prezentują najwyższej jakości rozwiązania techniczne, między innymi w technologię irydową (7 rodzai). Świece zapłonowe irydowe mają końcówkę elektrody środkowej wykonaną ze stopu irydu, będącego jednym z najtwardszych metali szlachetnych odpornych na erozję iskrową. Dodatkowo wytwarzane są świece specjalne wykonywane z noskiem izolującym z ceramiki żebrowanej.

Świece Champion Iridium

Paliwa alternatywne, takie jak LPG czy bioetanol E85, podnoszą wymagania stawiane układowi zapłonowemu silnika. W takich warunkach sprawność świec czy przewodów wysokiego napięcia nabiera szczególnego znaczenia.

Zapłon w przypadku stosowania gazu jest trudniejszy niż przy benzynie, gdyż konieczny jest ładunek o większej energii. Poza tym, świece w silniku pracującym na LPG czy E85, z powodu wyższej temperatury w cylindrze, narażone są na szybsze zużycie przez wypalenie się elektrod. Świece Iridium dzięki swojej konstrukcji są odporne na trudniejsze warunki pracy.

Świece Iridium wyposażono w irydowe elektrody środkowe i platynowe elektrody boczne, zapewniające odporność na erozję. W ich budowie użyto też materiału ceramicznego SureFire oraz stopu Heat-Active, które pomagają utrzymać optymalne temperatury pracy silnika niezależnie od warunków i poziomu jego obciążenia.

Przewody zapłonowe Champion

To wysokiej jakości przewodów wysokiego napięcia, gwarantujące jakość wykonania i niezawodność w każdych warunkach. Przewody Champion mają potrójną warstwę silikonową zapewniającą najwyższą wydajność i niezawodność w szerokim zakresie temperatur, nawet w skrajnie ciężkich warunkach. Dzięki uszczelnieniu wokół świecy zapłonowej są one odporne na olej, wodę i korozję.

Oferujemy je w uniwersalnych kompletach oraz w profesjonalnych zestawach, które spełniają lub przekraczają normy oryginalnych części. Dzięki ich zastosowaniu zwiększysz wydajność zapłonu, obniżysz emisję spalin oraz ochronisz katalizator.

Atrakcyjne ceny

Wszystkie elementy układu zapłonowego Champion oferujemy w atrakcyjnych cenach, a zamówiony towar wysyłamy tego samego dnia pocztą kurierską.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*